määriv vereeritus ja müoomid 09.05.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Hiljuti avastati mul müoomid. Seoses sellega määras arst mulle depo provera süstid. Esimese süsti sain 17.märtsil.Siiani oli kõik korras, kuid nüüd on mul juba nädal aega olnud määrivat vereeritust.Kas see on normaalne võibolla on see tingitud müoomidest.Kas peaksin arstile põõrduma? Ette tänades Merike

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Merike!
Kahju, et unustasite märkida oma vanuse ja rasedusanamneesi.
Tegemist on emaka müoomiga, mis on munasarja hormoonidest sõltuv emaka lihaskoe healoomuline tihenemine ja sõlmeliseks muutumine.
Kas soovisite rasedusest hoiduda?
Depo Provera on esmavaliku preparaat hoidumiseks soovimatust rasedusest Epilepsia haigetel ja Sclerosis multiplexi haigetel. Teistele on olemas kaasaegsemaid ravimeid.
Mure müoomisõlmede pärast lõppeb koos menstruatsioonide lõppemisega.
Nii vähestele andmetele toetudes ei ole võimalik isegi teoreetilist vastust anda.
Soovitan Teil tulla tasulisele vastuvõtule kolmapäeviti teiseseks nõustamiseks, kaasa oleks vaja võtta 2007-2008 günekoloogiliste analüüside koopiad, viimase kliinilise vere analüüs, veregrupi ja reesuskuuluvuse analüüs. Siis oleks võimalik Teid nõustada.
Depo-Provera kohta lugege patsiendi infot, mis on ravimi karbis.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt, kell 2.22