põletik 12.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Millest on võimalik ära tunda munasarjapõletikku? Kas valu alakõhus, kord ühel, kord teisel pool võib viidata sellele. Valu ei ole tugev, vaid aeg-ajalt torkiv, ja kestab vahel paar päeva, tavaliselt mitte üle ühe-kahe nädala. Või võib põhjuseks olla ka miski muu? Ja kui tupp on vahekorra ajal veidi valulik, kas siis võib olla tegemist tupepõletikuga?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Meditsiinis on kõik võimalik. Haiguste tunnuseid on väga palju ja põhjusi on väga palju.

Soovitused: märkige kalendrisse menstruatsioonide 1. päevad ja päevad, kui on valu ühel pool alakõhus. Tegemist võib ka olla füsioloogilise ovulatsiooniga.

Kui kaebused püsivad ja süvenevad, ning vähendavad Teie elukvaliteeti, tulge/minge naistearsti juurde.

Tupepõletikku saab diagnoosida vaid läbivaatusel. Valu põhjusi on ka teisi.