valus vahekord 25.03.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 27.a. noor naine, mittesünnitanud, rasedusi ega aborte pole olnud. Mul on selline probleem. Asi on selles, et mind juba teist nädalat häirib nõrk valu kõhus, rohkem allpool, vahel valutab ka selg, neerude piirkonnas. Valu on nüri ja nõrk, aga häiriv. Soolestikus on pidev raskustunne, nagu see oleks gaaside täis. Võib olla sellest tulenebki see valu. Panin juba aega oma perearsti poole, aga see on alles nädala pärast. Probleem on aga selles, et ma ei saa ka vahekorras olla, sest mul on valus seksida. Enne sellist probleemi pole kunagi olnud. Kas see valulik vahekord võib olla seotud soolestiku probleemidega või äkki ongi probleem pigem mingis naistehaiguses? Saan aru, et Teil on raske aimata ja ilma mind nägemata õiget põhjust kohe leida, aga äkki saate midagi soovitada ja oma mõtteid jagada, millega võiks olla tegu.
Ette tänades,
Olga

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Olga!
Tegite õigesti, et broneerisite aja perearstile. Perearst saab Teid vaadata, palpeerida kõhuorganeid, teha uringuid ja analüüse ning anda nõu.
Kindlasti broneerige aeg naistearstile, vajalik on välistada põletikud, võtke perearsti uuringute koopiad kaasa.
Soovitused:
-kirjutage menstruatsioonide 1.päevad ja lugege m tsüklite pikkused viimase aasta jooksul
-kui tarvitate antibeebipille, siis tuletage meelde, mis kuust ja mis aastast alates ja 7 viimast tabletivaba päeva
-kasutage intiimpesuks apteegi intiimpesugeeli Lactacyd 2 x ööpäevas koos partneriga
-ostke apteegi käsimüügist Klotrimasool kreem, määrige tupeesikule ja ka partner võiks määrida eesnaha alla kas enne või peale vahekorda
-jooge piisavalt, ostke apteegist neerutee ja jooge seda
-toituge nii, et ei oleks kõhukinnisust
-menstratsioonivalu ja ovulatsioonivalu puhul on abi ibuprofeenrea preparaatidest, mis on ka apteegi käsimüügis
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt