Mis toimub?b 24.03.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mis võiks külll olla viga , kui menstruarsioon läbi, siis umbes kahenädalapärast määrib ja mitte vähe. probleem juba üsna pikalt.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse ja selle, kas tarvitate antibeebipille või muid retseptiravimeid.
1. Välistada tuleks sugulisel teel levivad haigused-põletikud.
2. Vajalik PAP test emaka kaelalt ja emaka kaela kanalist.
3. Nende tulemuste järel on oluline günekoloogiline ultraheliuuring.
4. Kui kasutate antibeebipille, siis tuleks need vahetada.
5. Kui kõik eelnev on korras, siis võib olla tegemist ovulatoorse veritsusega või postkoitaalse veritsusega või menstruaaltsükli häirega.

Broneerige plaaniline aeg naistearstile uuringuteks ja nõustamiseks.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt