häired menstruatsiooni ajal 12.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 21-aastane tüdruk. Mind vaevab juba pikemat aega nädal enne menstruatsiooni tekkiv tohutu suur söögi, eriti magusa isu ning kerge seljavalu. Kas see on normaalne ja kas saab selle vastu midagi ette v6tta?

Tänan!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Kui see on mööduv, on see Teile iseloomulik Teie hormoonide tõttu. Kui on häirivad kaebused, võib tegemist olla PMS- premenstruaalse sündroomiga. Kui elukvaliteet on häiritud, on vaja ravi. Enne peaksite proovima reguleerida toitumist ja liikumist.