emaka eemaldamise vajalikkus müoomi tõttu 10.03.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mul on diagnoositud kaks müoomisõlme ühes kapslis. Seetõttu on emakaõõs väidetavalt deformeerunud ning emakat on paremal pool tunda ka kõhu pealt.
Arst on suunanud mind operatsioonile ning operatsiooni aegki juba kinni pandud.
Järksu lõin taas operatsiooni vajalikkuses kõhklema, sest müoom mind muus osas ei sega, kui ainult normaalse pikkusega menstruatsioon on ühel mensese päeval umbes kaks tundi võrdlemisi vererohke. Tegelen spordiga ning tunnen end muidu igati hästi.
Kas tõesti on operatsioon möödapääsmatu? Liiatigi on mul südame vasaku vatsakese I astme AC blokk ning kummalisel kombel küsis minu günekoloog minu käest, kas see võib olla vastunäidustus operatsiooniks!? Ma tõesti ei tea.

Olen tänulik teie arvamuse eest.

Olen 52 aastane.

K.O.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kõigepealt jäi arusaanmatuks kui suured need sõlmed teil on? Kui sõlmed moodustavad kokku alla 5-6cm, siis kaebuste puudumisel ei ole vajalik kohe opereerida. Kui sõlmed aasta jooksul suurenevad, siis on näidustus operatsiooniks. Vererohkete menstruatsionide olemasolul ja kui tekib selle foonil kehvveresus, siis tuleks kohe ka opereerida. Kui jääte jälgimisele, siis seda peaks tegema 2 korda aastas.Südame patoloogia kohta peaks teie perearst või teid jälgiv kardiloog andma teatise teie südame seisundi kohta. Oluline on ka EKG enne opi, mida teeb perearst. dr Kadastik