tupe maitse 08.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lp. Dr. Galina Litter

Minu küsimus/probleem on järgmine: mulle isiklikult ei meeldi see, kuidas mu tupeerits maitseb ja seoses sellega tunnen end oraalseksi saades ebamugavalt. Pesen end kaks korda päevas ja lõhn on OK, jama on ainult sellise spetsiifilise maitsega. Kas on midagi võimalik määrida/teha/süüa vms. et seda muuta/parandada? Olen väga tänulik iga nõuande eest. (lisainfo - olen 20 aastane ja günekoloogi poolt igatpidi terveks tunnistatud).

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Terve naise tupe pH on 4,0-4,5 ja prevaleeruvad piimhappe bakterid. Selline koostis tagab mõningate mikroobide vastase kaitse, eriti raseduse ajal.

Sellise probleemiga puutun kokku esmakordselt, kuid võiksite:

-juua rohkelt biojogurtit

-tarvitada toiduks bioprodukte

-mitte suitsetada

-mitte liialdada alkoholiga, vürtsidega

-juua rohkelt eesti mineraalvett

-olla terve, sportlik ja rõõmus

Jagan Teiega Soome meesgünekoloogide soovitust ajal, kui meil ei olnud saada tupe pH-d reguleerivaid ravimeid. Nende soovitus oli: valage naise tuppe biojogurtit! Vene ajal raviti keefiri-tupetampoonidega. Kui tuleksite vastuvõtule, saan väljastada retsepti praegu saadaolevatele Vagisan -tupekuulidele. Võimalik, et vajate ka hormoonuuringuid.

Rääkige oma murest partneriga, mis tema arvab?

Kindlasi on ka sekspoodides müügil "midagi maitsvat".

Naistearst G.Litter