Ikka see Mirena 18.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 35 aastane ja 12.2006 paigaldati mulle Mirena hormsp.Kui ma siis hiljem patsiendiinfot lugesin selgus,et see ei sobi alati ülekaalulistele,kuid seda ma olin ja olen praegugi.04.2007 leiti jalasäärest tromb mis aravtavalt oli seal juba pikemalt olnud.Hakati kahtlustama hormoonspiraali.Kirjutati välja Marevan.Siiamaani esineb määrimist.Kord tumepruun,kord mensese sarnane ja vahest ka nädala olen puhtana.11.2007 aga sattusin kõrge vererõhuga haiglasse ja lisaks ka depressioon.Tromb on tänaseks lahustunud ja ravi lõpetatud.Kirurg soovitas rääkida ikkagi naistearstiga.Kui ma nüüd võtsin patsiendiinfo ette siis täidetud on mitu tingimust kui Mirena ei sobiks.Kas peaksin laskma selle eemaldada?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Üldiselt on Mirena leebe rasestumisvastane spiraal,aga alati võib esineda erandeid.Trombi Mirena kindlasti ei põhjustanud,küll aga määrimist ja depressiooni,kuna selles spiraalis ei ole östrogeene.Ka on minu patsientidest paljud seostanud kehakaalu tõusu Mirenaga.Arvan siiski,et kuna Teid varitses trombioht,on Mirena Teile sobilik rasestumisvastane vahend.Edu soovides,Maie Väli