duphaston ovulatsiooni ajal 18.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Minu arst määras mulle soodustamaks rasestumist duphastoni 2 korda päevas 14-25 päev. Samas on basaaltemperatuur mul kõrge ca 17-18 või 19.ndal päeval. Ja tsükli pikkus kõigub seal 33 päeva kandis. Sai just tehtud laparoskoopiat, mille käigus munasarju drillitud. Kardan, et ovulatsioon hakkab mul olema sel juhul duphastoni võtmise ajal. Olen lugenud aga, et seda tuleks võtta pärast ovulatsiooni. Seega tahaks teada kuidas sellega siis on, kas duphaston pärsib ovulatsiooni või mitte? Kas on võimalus, et seda ovulatsiooni ajal juba võttes (mõned päevad siis juba varem) on rasestumise võimalus väiksem kui seda ovulatsiooni ajal mitte võttes?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Teie kirja lugedes jääb mulje, et tegmist Polütsüstiliste Ovaariumide Sündroomiga - PCOS.
Peale laparoskoopiat ja drillimist oleks vajalik ovulatsioone stimuleerida, aga selleks on hoopiski teised ravimid.
Soovitan võtta kaasa operatsioooni protokolli koopia ja tulla teisesele nõustamisele.
Ateegi käsimüügist võiksite osta ovulatsioonitestid.
Baasaltemperatuuri küll ei ole vaja 21. sajandil mõõta ja ennast piinata.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt