punetus 13.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21.aastane neiu ning mure on järgmine. Pärast viimast vahekorda muutusid välimised häbememokad punaseks ja valusaks. Täpsemalt koht mida on kohe võimalik silmaga näha, kuid ainult teatud piirkond (mitte jalgevaheni välja). Ka varem on see koht sügelenud väga vähe, kuid nüüd avastasin et see on punane ja kunagi varem pole sellist asja olnud. Partner on pikka aega sama. Kas oskate öelda millega on tegemist, põletikuga, suguhaigusega?
Tiia

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Tiia!
Suure tõenäosusega on tegemist vulviidiga ehk tupeesiku põletikuga.
Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist Lactacyd intiimpesugeel ja kasutage seda mitte rohkem kui 2x ööpäevas intiimpesuks
-apteegist saate Klotrimasool kreemi, mida samuti määrige 2x ööpäevas kuni kaebuste kadumiseni
-kaebuste ajal ärge kasutage tupetampoone, pesukaitseid, stringe jm.
-broneerige aeg perearstile, kirjeldage oma kaebusi, kindlasti peab ka perearst vajalikuks hemoglobiini ja veresuhkru analüüsi
-broneerige aeg naistearstile, võtke vereanalüüside koopiad kaasa; sünnitamata naisi tuleb kindlasti uurida ohtlikumatele suguhaigustele
-kui tarvitate antibeebipille, siis on tupeseene ägenemine sage kõrvaltoime, sellega tuleb õppida toime tulema.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt