Valulik sõlmeke 10.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Kolm päeva tagasi tundsin õhtul toolilt tõustes valu suguelundite piirkonnas. Vaatlusel sain aru, et välimise häbememoka sees oli üks konkreetne koht, mis valutas ja oli katsudes valus. Nahk oli normaalne, punetust polnud.
Tänaseks on valu kadunud, häbememoka sees on tunda paksenenud koht (mitte konkreetne mügarik vaid vähem tuntava kujuga), mis on tuntav ja natuke kõrgem, aga pole enam valus.

Olen 37 aastane, abielus. Sünnitanud ei ole. Seksi harrastan ainult oma mehega. Omavahelised suhted kaasaga on head ja usalduslikud - meest kõrvalhüppes ei kahtlustaks. Kui mingi pahalasega tegu, siis oskan kahtlustada ainult ühiskondlikku käimlat.

Tarvitan rasestumisvastaseid pille (Logest) üsna pikka aega.

Palun abi, millega võib olla tegemist ja kuidas ma peaksin sellega edasi käituma?

Lugupidamisega,

Meeri

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Meeri!
Võimalik, et oli tegemist Bartholini näärme põletikuga. Vahel möödub põletik õige hooldusega, vahel tekib mädane põletik, mida tuleb avada kirurgiliselt.
Soovitused:
-kasutage 2x ööpäevas intiimpesugeeli Lactacyd
-küsige apteegi käsimüügist põletikuvastast salvi ja määrige 2x ööpäevas
-jägige valulikku kohta; kui valu ja turse möödub, siis on hästi, kui moodustis suureneb ja muutub väga valulikuks, siis tuleb pöörduda haigla valvearstile. Ei tohiks enne 6 tundi süüa ja 4 tundi juua, väib olla on vajalik narkoos;
-arukas oleks naistearstile broneerida plaaniline aeg, et teha olulised uuringud põletikutekitajatele.
Arvestades Teie vanust, annaksid naistearstid Teile nõu mõelda rasestumisele ja sünnitamisele.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt