TŠS 03.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
mul on mure, mida ma ise ei oska lahti seletada. Nimelt mul on praegu päevad ja ma kasutan tampoone. Eile öösel olid mul kohutavad külmavärinad ja tekkis kõrge palavik (39 C) ning kohutav peavalu ja ka kurk kipitas, kuid otseselt valus ei olnud. Enesetunne oli tõesti kohutav, ma ei suutnud voodistki üles tõusta. Mitte midagi muud viga ei ole, st kõik ülejäänud haigusnähud puuduvad. Täna on palavik õnneks alla läinud, kraadiklaas näitab 37,2, kuid suguorganid on kohutavalt turses ja valulikud. Tegelikult ma olen juba varem täheldanud, et päevade ajal mul pea kohutavalt valutab, mida just muul ajal tihti ette ei tule. Ma olen lugenud varem TŠS sündroomist ja sooviksin teada kas praegusel juhul võib tegu olla tõesti sellega. Asi on tõesti veider, kuid äkki oskate Te sellele mõistliku vastuse anda.
Ette tänades ja vastust ootama jäädes,
Inga.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjeldatud kaebused on tõepoolest iseloomulikud TOKSILISE SHOKISÜNDROOMILE. Arvatavasti olete juba tampooni eemaldanud.Kontrollige oma vererõhku,kui see on langenud,palavik püsib ja esineb gripi sümtomaatika,kutsuge kiirabi.Sellisel juhul vajate Te hospitaliseerimist.Edu soovides,Maie Väli