klamüüdia 19.12.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen oma partneriga koos olnud 6 kuud. 2 kuud enne tutvumist käisin arstil öeldi,et olen terve. nüüd otsustasime tervist kontrollida, kuna partneril esines kaebusi. minul diagnoositi klamüüdia ja mingi põletik (mitte sugulisel teel nakkav),aga partneril oli ainult põie põletik. kas see on võimalik?mul pole viimase 9 kuu jooksul teisi partnereid olnud.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Jah see on võimalik.
Urogenitaalse klamüdioosi puhul tuleb allutada ravile kõik partnerid viimase 60 päeva jooksul, olenemata partneri(te) uuringute tulemustest.
Nn. "põiepõletik" ongi üks urogenitaalse klamüdioosi kaebustest. Iga uuring ei pruugi õnnestuda ja näidata tegelikku olukorda.
Üksi uuring ei näita kui kaua on haigustekitajad organismis olnud ja "kellelt" olete nakkuse saanud. See on sotsiaalne -partnersuhte probleem.
Tehke ravi koos partneriga ja soovitav on teha kontrollanalüüsid 4 nädalat peale ravi. Siis võib Teid mõlemaid tervistunuks lugeda. Kuni selle ajani tuleb kasutada kondoomi.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Klamüüdia ravi ja eneserahuldamine

Tere. Minul avastati klamüüdia. Kas seda haigust põdedes ja antibiootikumi kuuri ajal on lubatud eneserahuldamine?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Võib küll. Dr Kadastik

Loe edasi

Suguhaigus

Tere!
Eelmise aasta juunis selgus analüüside tulemusena, et mul on klamüüdia. Sain ravi. Kuu aega pärast ravi teostati kordusanalüüsid - kõik oli korras.
Minu küsimus: kas väljaravitud klamüüdia ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus. Peale korralikku antibakteriaalset ravi klamüüdia "ise tekkida" ei saa. Klamüüdia ravi tuleb alati teha koos partneriga ja peale ravi on vajalikud ...

Loe edasi

Klamüüdia..

tervist Dr. Katrin Seemen

Mul oleks selline lihtne küsimus, et kus saaks tallinnas klamüüdia analüüse teha? Seda siis nii mulle, kui ka partnerile.


Kristina

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kõikides naistenõuandlates ja naistearsti või naha-suguhaiguste arsti erakabinettides on võimalik anda klamüüdia analüüsi. Mees saab anda analüüse androloogi, uroloogi või naha-suguhaiguste arsti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi