kaua kestnud vereeritus 13.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 51 aastane.20. septembril tehti mulle emaka puhastus.(oli polüüp ja limaskesta paksenemine) Vastus oli, et kõik oli healoomuline(nii ütles arst)Mureks on see, et 31. oktoobril algas uuesti menstruatsioon, mis kestab tänaseni 13. novembrini. raviks sain 7. novembril Depo- Provera 150 mg süsti.
Paariks päevaks vereeritus vähenes, kuid nüüd on mõnel päeval verd päris palju ja ka tükkidena. Arst kirjutas dezamino-oksitocins tablette, see võtab küll vereeritust vähemaks, kuid paneb pea valutama ja tõstab vererõhku. Mida teha ja kas nii pikk vereeritus on normaalne? Ennem emaka puhastust oli menstruatsioon regulaarne kestis 6-8 päeva.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen Teie kirjast, et Teile teostati 20.09.2007 emaka õõne prooviabrasioon ning patoloogilis-histoloogilise uuringu vastuseks oli endomeetriumi polüüp ja hüperplaasia. Kuna uuringu käigus eemaldatakse kogu limaskest, siis see on nagu "kunstlik" menstruatsioon. Polüüpide raviks ongi nende kirurgiline eemaldamine.
Uus menstruatsioon(?) algas 31.10.2007.
7.11.2007 Depo-Provera süst.
DAO tabetid ei ravi veritsust, küll aga hormoon oksütotsiin tõstab emaka toonust koos kõikide kõrvatoimetega.
google otsing: desaminooksütotsiin "NÄIDUSTUSED: Sünnitegevuse esilekutsumiseks ja tugevdamiseks sünnituse esimeses faasis ja teise faasi nõrkuse korral. Emaka involutsiooni kiirendamiseks ja laktatsiooni stimuleerimiseks sünnitusjärgselt."

Lugesin igaks juhuks veelkord läbi google otsingust informatsioonid Depo-Provera kohta ja ei saa täpselt aru, miks Teile seda ordineeriti.
1) on preparaat mõeldud hoidumiseks soovimatust rasedusest
2) täiendava ravimina teatud tüüpi vähkkasvajate korral, siis suurtes annustes
3) näidustuseks on ka endometrioos
Süstida tuleb eelpool nimetatud näidustuste korral soovitavalt 1. menstruatsiooni päeval kuni 5. päevani.

Kas Teil on tegemist emaka müoomiga või adenomüoosiga?
Milline on Teie hemoglobiini väärtus veres? Vahel on vajalik ka ferritiini sisaldus veres. Kas Teil on klimakteerilisi kaebusi? Kas Teile on pakutud operatiivset ravi?
Olen kohe mures Teie pärast ja ei saa muud soovitada, kui pöörduda teiseseks nõustamiseks. Oluline on kliinilse vereanalüüsi koopia ja soovitavalt veregrupi ning reesuskuuluvuse uuringu koopia.
Paluge kaasa patoloogilis-histoloogilise vastuse koopia.
Võiksite saata minu töömeilile glitter@naistearst.ee oma isikukoodi ja vastused küsimustele koos täiendava informatsiooniga. Leian aega Teile vastata.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt