anaalseks 13.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere! tegu natuke piinliku küsimusega, kuid ega seksist rääkimine just piinlik ei peaks olema :) oleme mõelnud partneriga anaalseksi proovida, kuid mina olen natuke pelglik valu suhtes. milliseid abivahendeid teie soovitaksite kasutada? ja kuidas peaksin ennast selleks ette valmistama? oskate te öelda, kas piisab lihtsalt tualetis käimisest või peaks tegema midagi klistiirilaadset? ja kuidas teie kui naistearst sellesse suhtute, kas on võimalik, et selle harrastamisest tekivad hiljem mingid probleemid? oleksin tänulk, kui saate kõikidele küsimustele vastata! mari 20

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mari!
Naistearstid on kindlasti anaalseksi vastu.
1. Anaalrõngas ei ole looduses ette nähtud tahtele allumatuteks avanemisteks. Pärasoole sulgurlihasel on ülesanne hoida fekaalmasse ja soolegaase kontrolli all. Vanuse tõustes lõtvuvad niigi kõik lihased, ka pärasoole sulgurlihas. Vanematel inimestel on probleemid pesu määrdumisega väljaheite massidega ja gaaside pidamatusega.
Kui Te ei soovi, et selline ebamugavus ja elukvaliteedi langus Teid tabaks enneaegselt, siis mõelge hästi järele.
2. Võib tekkida pärasoole prolaps ehk väljalangus.
3. Võivad ägeneda hemorroidid ehk pärasoole veenikomud.
4. Pärasooles on massiliselt patogeenseid baktereid ja muid tekitajaid, mis on oranismi poolt määratud organismist eemaldamisele.
5. Ravile allumatud põletikud ja viljatus naistel on sageli tingitud anaalseksist ja seksist paljude partneritega elu jooksul.
6. Anaalvahekord on ka ebamugav ja valulik, seetõttu juhtuvad sellised episoodid enamasti narko- või alkoholijoobes.
7. Jääb arusaamatuks, mis sunnib arukat naist selliseks ebaloomulikuks katsumuseks.
8. Ei ole võimatud ka traumad jka verejooksud, mida valvehaiglad on näinud erakorralistel vastuvõttudel.

Kui Te tõesti ise vabatahtlikult ja kainelt soovite ja olete nõus kõik mured võtma enda kanda, siis:
-ostke apteegist või seksipoest spetsiaalne anaalvahekorra libestusgeel
-ostke samast spetsiaalsed anaalseksi kondoomid
-sekstöötajd teevad enne anaalvahekorda klistiire, sekstöötajad on enamasti viljatud.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt