Estrofem 04.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mina kasutan Harmoneti kontratseptsiooniks ja 7-päeva pausi ajal mul valutab pea nii, et mitte mingit ravimit ei aita. Arst kirjutas mulle Estrofemi välja. Aga lugesin, et see ravi kasutatakse menopausi ajal. Ja mul on küsimus, kas ma saan seda rohtu võtta? Ja arst ka vahetas Harmoneti Lindynetteks 20. Kas on mõte vahetada?
Tänan vastuse eest!

Svetlana.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Svetlana!
Kahjuks unustasite märkida oma vanuse ja rasedusanmneesi.
Neuroloogidel on oma termin selliste peavalude korral:menstruastiooniaegne peavalu ehk katameniaalne peavalu.
Soovitan pöörduda Ida- Tallinna Keskhaigla Peavalude Keskusesse, et neuroloogil täpsustada, kas on tegemist migreeniga, kas auraga migreeniga või aurata migreeniga, kas hormoonsõlutva peavaluga. Keskhaigla infotelefon on 1900.
Teil on õigus, ilma uuringuteta ja põhjuseta ei peaks Estrofemiga "mängima". Üks võimalustest on tarvitada antibeebipille pidevalt, ilma vaheaegadeta. Mõlemad nimetatud antibeebipillid on madala östrogeenitasemega.
Saate juurde lugeda:
http://www.ens.ee/kontra.htm
neuroloogilised haigused-peavalu.
1. Broneerige aeg neuroloogilisteks uuringuteks
2. Tarvitage seni antibeebipille Harmonet ilma vaheajata, küsige, kas neuroloogiliste uuringute tarvis peaksite antibeebipillid lõpetama
3. Üks võimalus on kasutada kondoomi või teisi lokaalseid mittehormonaalseid vahendeid
4. Loodetavasti Te ei suitseta
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt