Ravimid 02.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Olen 53 aastane-seega üleminekueas.Mulle määrati endometrioosi raviks
Provera-10 mg.1x päevas 90 päeva vältel.Nüüdseks olen seda kasutanud umbes poolteist kuud.Kas Proverat võib kasutada samaaegselt cipramiliga (10 mg 1x päevas)?Tiina

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Tiina!
Kirja lugedes tekib mitmeid küsimusi:
-kas Teil menstruatsioonid ei olegi veel lõppenud?
Keskmiselt lõppevad menstruatsioonid meie kliimavöötmes 51-aastaselt. Menstruatsioonide lõppemisega lõpeb ka stimulatsioon patoloogiliselt paiknevale endometrioosi koele.
-kus paiknevad endometrioosi kolded ja kuidas on diagnoos kinnitatud?
-miks ikkagi selline ravi valik?
Endometrioosi raviks on kaasajal kord kuus süstitavaid preparaate.
Palun täpsustage oma raviarstilt diagnoos, diagnoosi rahvusvaheline kood, millistel faktidel see diagnoos põhineb, millised on ravisoovitused.
Ehk on Teil adenomüoosi kahtlus? Või on tegemist emaka müoomiga?
Siis oleks arukas pakkuda operatiivset ravi.
Ravimeid võib koos tarvitada, sest annused on mõlemil madalad.
Palun vabandust, et vastus on hilinenenud tehnilistel põhjustel. Sain küsimuse äsja. Veelgi rohkem on kahju, et ei saa Teile nõu anda. Kui saadate minu töömeilile oma isikukoodi ja vastused esitatud küsimustele, saan ehk midagi lisada ja soovitada Teil pöörduda teiseseks nõustamiseks.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt