tsükkel sassis..... 01.11.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 45.a.kolme lapse ema,täpselt kuu aega tagasi käisin selja opil.Peale seda oli mens.õige aegne,nüüd kaks nädalat hiljem veritsus.Mõned päevad tagasi kasutasin rasestumis vastast tampooni,enne tsükli häireid ei ole esinenud,päevad normaalsed,spiraali pole,põletike pole,aastas korra külastan günekoloogi.
Arsti juurde järjekorda panin...kuu oodata.Muretsen.Küsin ,millega võib olla tegu,kas peaks kuidagi kiiremini regeerima?
Tänan ette,jõudu tööle,ilusat sügist!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ei ole vaja nii väga muretseda.Üheks põhjuseks võib olla operatsioonijärgne seisund,mis põhjustab hormoonide düsregulatsiooni,teiseks põhjuseks rasestumisvastane tampoon(kahjuks Te ei täpsusta,kas see oli kollaskeha hormooniga või mitte).Ja kolmandaks,ka vanus 45 aastat võib anda juba ealisi menstruatsioonitsükli häireid.Aga kindlasti käige ära ka günekoloogi juures.Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Pidevalt kestvad päevad

Võtsin 10 aastat pille Jeanine ning lõpetasin nende tarvitamise oktoobri alguses. Esimesed 3 kuud oli kõik normaalne, tsükkel regulaarne ning mingeid muutusi organismis ei esinenud. Jaanuari alguses kolisin ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
kuna võtsite pille pikka aega, siis võib regulaarse tsükli taastumine võtta aega, seda enam, et lisaks pillidega lõpetamisele vahetasite ka elukeskkonda. Sellise elumuutusega kaasneval stressil ...

Loe edasi

Pcos

Tere.Olen mures aknega puberteedieast saadik.Kord parem,kord halvem.See on mul alati olnud kindlalt piiritletult lõual ja lõua all.2 a sõin Dianet,siis oli kõik korras.Peale lõpetamist 4 k jälle akne lõua ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Mina soovitan siiski minna nahahaiguste arstile oma näonaha probleemidega.Selge on,et nii Diane kui ka Yarina pidurdavad ovulatsiooni ja seetõttu on ka praegu näonahk hea.Tartu nahaarstidest soovitaksin ...

Loe edasi

tsüklihäired

Tere!
Olen 37 aastane 2 last sünnitanud naine. Võtan aastaid antibeebipille Cilest. Päevad on alati olnud korrapärased. Nüüd aga tekkis tablettide võtmise 12 päeval veritsus, mis on sarnane korrapäraselt ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
Pillide korrapärane võtmine kindlustab rasestumisvastase kaitse, ka juhul kui tekib tsükli keskel veritus. Veritsuse põhjus võib olla näiteks mõne teise ravimi kasutamine või unustatud pill ...

Loe edasi

tsükkel sassis

tere! olen hästi murelik, sest tavalise 32 päeva asemel oli mul viimati päevade vahe 20 päeva ja nüüd, 15 päeva hiljem, jälle! naistearstile on aeg kinni pandud, aga ... olen 1. tüübi diabeetik, kas halb ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Tsüklihäirete põhjusi on palju: kaalu kiire langus või tõus, stress, kliimavahetus jne. Samuti esineb tsüklihäireid enam diabeetikutel. Munasarjade töö regulatsioon sõltub teiste endokriin-näärmete ...

Loe edasi

emaka eemaldamine

Tere
olen 49aastane 2täiskasvanud lapse ema 150kg raske. Pool aastat on menstr. tsükkel olnud sassis. 3kuu jooksul olen 2 korda opile sattunud. Septembris sain vastuseks polüüp, nüüd detsembris- ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Et olete ülekaaluline soovitaksin oma raviarstiga kaaluda hüsteroskoopia võimalust. Sellisel juhul eemaldatakse vastava instrumendiga emakaõõnest polüüp, vajadusel võetakse proovitükid ja koaguleeritakse ...

Loe edasi

tsükkel sassis ja beebipillid

Lugu järgmine, et oli närviline eluperiood, mis päevad sassi lõi - vahepeal määris, vahest oli 2x kuus.
Lasin omale kirjutada välja beebipillid "Loette", mida siis teadupärast tuleb võtma hakata ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Sellest pole midagi , et alustasite nüüd pillide võtmisega. Sellel kuul pillide võtmise ajal võib esineda määrimisi ja peale viimase tableti võtmist algab menstruatsioon. Seejärel võtke pille skeemi ...

Loe edasi

sassis tsykkel

Tere! Minul on selline mure, et umbes paar nadalat tagasi lopetasin antibeebipillide tarbimise. osaliselt just libiido languse tottu. Kokku tarvitasin neid umbes 4 kuud ja selle aja sees tekkis ka voolus. ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Pillide võtmise katkestamine võib tõepoolest olla tekkinud ebakorrapärase veritsuse põhjuseks. Kui enne pillide võtmist oli tsükkel ebaregulaarne, siis sama olukord kordub sageli ka peale pillide ...

Loe edasi

Esimene menstruatsioon

Olen kuskilt kuulnud, et menstruatsioonide algamiseks peab tüdruk olema teatud kindlas kehakaalus ja teatud kindla rasvaprotsendiga ( ei osanud seda paremini nimetada ). Kas oskaksite öelda, millised need ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere N30.
Te ei kirjuta kui vana Te olete (30 ?). 30 aastasel naisel peaks tsükkel olema reguleerunud , üle 40 päevane tsükkel vajaks edasisi uuringuid. Nii ala kui ülekaal võivad põhjustada menstruaaltsüklihäireid. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi