Duphaston-päevi ei ole ja rase vist ka mitte??? 30.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist dr.Väli
Minul selline mure..olen kasutanud 4kuud duphastoni-tsükli ebaregulaarsuse pärast.Võtan 1tabl.päevas,16.-26.tsüklini..siiani on käinud tsükkel kui kellavärk..päevad algasid alati 28.tsükli päeval,kuigi jah-eelmine kuu algas oodatust varem-25.tsükli päeval,sest ov oli ka varem(ov testiga kindlaks tehtud)viimased päevad olid 29.sept....Nüüd pidid päevad algama 25.okt.kuid ei midagi..mõtlesin et algavad sest päevade eelsed valud siis oli-nüüdseks aga on valud kadunud-selline imelik paisund tunne on vahest kõhus-rinnad hooti õrnalt valutavad,voolus oleks ka nagu suurenenud,iiveldab vahest ja üldiselt on selline imelik olla...olen teinud mitu testi,kuid kõik negatiivsed...Ei saagi nüüd aru mis toimub...mõtlesin,et olen rase,sest soov meil oleks,kuigi vahekorras on see kuu oldud vaid 6,20,21 ja 27.sept...Ei saa aru miks tsükkel ei algand,sest loogiline oleks ju mõelda,et kui rasedaks ei jää siis duphastoniga päevad peaksid ikka algama-või mõtlen ma valesti.Kuni pole päevad algand kas siis uut ov ka ei toimu???
Kui sa võtad duphastoni tsükli pärast,kas siis tegelikult on võimalik rasedaks jääda...???Lihtsalt olen mures,et kuna testid näitavad negat.et rase pole siis mis põhjusel need päevad võisid ära jääda???Vaevalt et ma testid vara tegin???
Ootan väga vastust...21.a.Liisa

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Liisa! Võiks teha veel ühe rasedustesti.Ka siis,kui võtate duphastoni tsükli pärast,on võimalik rasedaks jääda.Aga kui östrogeenide sisaldus on madal,siis on võmalik,et iga kord peale duphastoni päevad ei alga.Lihtsalt emaka limaskest ei ole piisavalt paks.Kui oodatud menstruatsioonist on kaks nädalat üle läinud,võiks minna günekoloogi vastuvõtule.Edu soovides,Maie Väli