määrimine ja valu 29.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lõpetasin Logesti tablettide võtmise augustis peale 8aastat seoses rasestumise sooviga. Esimene tsükkel oli 31 päevane nagu enne tablettegi, aga teisega on probleemid tekkinud.
32-l päeval algas pruun määrimine ning alakõhuvalu juba 3 päeva enne seda. Hetkel 8-ndal päeval määrimise algusest on määrimine vähemaks jäänud, kestab väike valu. Päris verd tulnud ei ole. Olen teinud igaks juhuks ka rasedustesti, mis oli negatiivne. Ise kahtlustan, et on tsüst tekkinud, mida on ka enne olnud kui Logestiga väikse pausi tegin. Tookord kadus tsüst uuesti rasestumisvastuseid tablette võtma hakates ära. Samas ei meenu, et tookord oleks olnud kõhuvalu. Kevadel on mul tehtud erinevad rutiinsed uuringud, leiti ureaplasma (3 kord), mis peale antibiootikumikuuri korras oli. Arsti juurde sain aja alles detsembri teises pooles ja olen üsna mures.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Unustasite märkida oma vanuse ja rasedusanamneesi.
8-aastase antibeebipillide tarvitamise järgselt esineb nn. postpillamenorröa ja menstruaaltsükli häired. Seda aga siis, kui on välistatud rasedus ja sugulisel teel levivad põletikud.
Normaalsed menstruaaltsüklid on 21.- 35. päeva. Kui on pikemad m. tsüklid kui 28 päeva, siis on rasestumise võimalus madalam.
Soovitused:
-ostke apteegist ovulatsioonitestid ja tehke neid õpetuse järgi
-hakake kasutama vitamiine rasedatele
-märkige menstruatsioonide 1. päevad ja lugege m. tsüklite pikkused
-kasutage intiimhügieeniks apteegi intiimpesugeeli Lactacyd 2x ööpäevas koos partneriga.
Kui kaebused ei süvene, siis on detsembri keskel paras aeg pöörduda naistearstile.
Günekoloogilist erakorralist abi haigla valvegünekoolgil vajate, kui:
-on günekoloogiline verejooks, see on 1 side või 1 tampoon tunnis 3-5 tunni jooksul ja enam
-on käsimüügiravimitele alllumatu alakõhuvalu
-on palavik üle 38,5
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt