munasarja follikulaartsüst 15.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 29a. naine, pole sünnitanud ega teinud aborte. Tihti on olnud valud alakõhus ja ka tihti alaselg valutab, eile käisin erakorralisel vastuvõtul valude tõttu ja selgus, et mul on munasarja follikulaatrsüst- ultraheli käigus. Ultraheli pildi järgi on mõõtmeteks 3 arvu + length 3,67 cm *length 2,79 cm length 2,54. valud käivad hooti, praegu jälle ei ole. Mind taheti kohe panna haiglasse, keeldusin. Öeldi, et see on olnud juba pikemat aega kasvamas, ise olen ka tundnud ja öelnud oma günekoloogile, tema aga vastab, et kõik on korras. Kuidas edasi toimida? Olen Ida-Virumaalt ja siinsete arstide juurde ma ei lähe,milline on võimalus mul Tartusse tulla, mõnda erakliinikusse. Kas lõikus on kohe hädavajalik?
Tänan!

L.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tsüsti osas peab teid kindlasti üle vaatama. Vastuvõtule võite tulla kas Elite kliinikusse Sangla tn , tel7409930 või Tartu Naistekliinukusse Lossi 36, tel 7319100. Dr kadastik