Mis edasi teha,kus alustada,kus jätkata??? 30.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!Olen 21.aastane neiu!Ei teagi kus alustada..jutt tuleb vist pikk ja küsimusi palju...Ütleme nii,et soovime last saada.Mure sai minul alguse 5-6 aastat tagasi kui algasid tsüklihäired,tarvitasin kaua aega erinevaid rasestumisvastaseid tablette,juulist alates kasutan duphastoni,et tsüklit reguleerida...aprillis elasi üle emakavälise raseduse munajuhas...op.läks kenasti-munajuhad ja-sarjad jäeti alles..kuid selgus et minu munajuhad on pikad,kitsad ja käenulised-kas asi on väga hull-kahjuks ei tea..kardan et see kordub veel-munajuhade pärast..kui arstilt küsisin kas munajuhad on läbitavad,ei saanud ma kahjuks selget vastust...Tahaksingi teada kas laproskoopia on võimalik.Mõtlen selle all seda et kas saan omal käel tulla,ilma mingi saatekirjata..mis analüüse enne laproskoopiat tehakse...Kahjuks ei tea mis põhjusel ma rasedaks ei jää..oleme püüdnud last saada üle 1,5 aasta..Ehk oskaksite nõu anda ja midagi soovitada,kus alustada???!!!Suured tänud.Jään ootama!!!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Lomulikult saaks teha laproskoopia diagnoosi täpsustamiseks. Vajalikud analüüsid on kliiniline veri, veregrupp ja reesus, Külv emakakaelast ja klamüüdia, HIV, RPR.
Oluline on mehe sperma uuring(androloogi juurest)
Registreeruda saate tel 7319951saatekirja saaks arsti käest, kes korraldab teile analüüsid. Teine võimalus on tulla minu vastuvõtule Elitee kliinikusse 7409930 või Tartu Naistekliinikusse Lossi 36 , tel 7319999(TNN kab 6), 7319100 saaksite registreeruda. Dr Kadastik