No ei saa murest lahti. 30.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Esitasin Teile hiljuti küsimuse numbri all 49053.Tol korral lõppes lugu nii,etsattusin 15.09 uuesti Keskhaiglasse.Diagnoosiks rohke verejooks menopausieelsel perioodil +rauavaegusaneemia.Raviks oli cyklokapron 2 tabl.3xpäevas.Edasi kirjutati 90 päeva provera 10 mg.päevas.No nädalaga jäi puhtaks,kuid täna uuesti määrib.Mida siis nüüd on oodata?Ei ela Tallinnas ja kohapeal mingit abi verejooksu puhul ei saa.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Arstid on lepingulised töötajad portaalis ja saavd vastuseid lugeda samamoodi kui kõik avaliku osa kasutajad ja kahjuks siis numbreid ei näe. Soovitan alati esitada küsimus kasvõi mingi muu nime all, kui oma nime ei soovi avalikustada. Või vähemalt kirjutada vastuse kuupäev, et sama päeva vastuste seast otsida.
Kas saan õigesti aru, et 15.09.2007 alates viibisite Keskhaiglas ja saite sümptomaatilist ravi, st. kirurgilist ravi ehk emakaõõne diagnostilist abrasiooni ehk puhastust ei teostatud? Oluline on Teie vanus.
Kas Provera tablette tarvitate 1 10 mg tablett ööpäevas?
Kuna minul puuduvad Teie kohta paljud olulised andmed, saan vastata vaid teoreetiliselt:
Soovitused:
-tehke haigla väljavõttest mitu koopiat, et saaksite alati igale arstile edastada meditsiinilise dokumendi koopia
-kui on mure, siis pöörduge oma perearstile; perearst saab kontrollida kliinilise vere analüüsi, kilpnäärme hormoonid ja vererõhu ning vastavalt tulemusele ordineerida ravi
-verejooks günekoloogias on 1 side või tampoon tunnis 3-5 tunni jooksul, selle ajaga jõuate lähima valvegünekoloogini, piisab ka üldhaiglast, kus seada üles tilkinfusioon
-otsus sõltub Teie uuringute tulemustest: vanus!:emaka limaskesta paksus günekoloogilisel ultraheliuuringul, emaka õõne puhastuse materjali vastus, hormoonuuringute tulemused jm.
-Provera tabletid on kollakeha hormooni analoogid, mis ei lase emaka limaskestal kasvada paksuks ja tekitada verejooksu
Mis haiglas selgus: kas on tegemist emaka müoomiga või emaka adenomüoosiga, kas hüperplaasiaga, kas hormonaalsete häiretega?
Kui emaka õõne puhastus on teostatud, siis emaka limaskesta vähi võimalus on välistatud.
Kui verejooksud jätkuvad vaatamata ravile, siis on alati võimalik emaka keha eemaldada operatsioonil. Raua asendusravi on vajalik hemoglobiini väärtuste puhul alla 110, mida saate perearstil kontrollida.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt, kell 22.00