menst. tsüklihäired 04.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,
selline mure, et kasutasin 7a antibeebipille Diane35 ning 6 viimast kuud Jeanine. Esialgu ebaregulaarse tsükli korrigeerimiseks, kuid hiljem ka soovimatu raseduse vältimiseks. Mai keskel otsustasin tablettidest loobuda, kuid siiani ei ole loomulik menst. tsükkel alanud. Lugesin, et loomulik tsükkel peaks peale tablettide lõpetamist algama umbes kuue kuu jooksul? Kui nelja kuu jooksul ei ole päevad alanud, kas oleks põhjust muretsemiseks või peaksin edasi ootama? Viimane vahekord jäi mai keskele, kui olid ka viimased päevad. Tegin ka rasedustesti, mis osutus negatiivseks. Lisaks on tekkinud ka mõningased probleemid juuste väljalangemise ja vistrikega. Kas need probleemid on omavahel seotud ja kuidas peaksin edasi toimima?
Ette tänades,
K (26)

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Esialgu ei ole veel põhjust muretsemiseks.Tegemist on tüüpilise postpillamenorröaga.Kahjuks ei ole Te kirjutanud,kui suur on Teie kehakaal,sest kui postpillamenorröaga kaasneb ka üliväike kehakaal,peaks kohe pöörduma günekoloogi vastuvõtule ja määrama vereseerumis hormoonide sisaldus ja vajadusel alustama raviga.Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Tsüklihäired.

Olen 47 a. naine. Juba paar aastat tsüklihäired. Jasminelle kasutamise ajal tekkisidki häired. Päevad hakkasid varem, siis loobusin tablettidest. Mens.tekkisid mitmekuulised vahed. Kahe ja poole aasta ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
premenopausis on tsüklihäired ja vererohked menstruatsioonid sage probleem ja see on seotud hormonaalsete muutustega sellel eluperioodil, eelkõige anovulatoorsete tsüklitega. Soovitan samuti ...

Loe edasi

Logest ja menstruatsioon

Olen võtnud Logest pille umbes aasta.Otsustasin teha pausi , et kontrollida kas kõik on korras. Pole nüüd pille võtnud kuu aega ja menstruatsioon on hilinenud 3 nädalat. Rase pole kindalt. Kas see on normaalne ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Terer. Esimesed kuud peale pillide lõpetamist võivad esineda tsüklihäired. seega antud olukord pole midagi erilist. Dr Kadastik

Loe edasi

menstruatsioon

Tere! Palun vastake. olen 43a. naine. 15nov. eemaldas arst spiraali, sest see oli emakas vales asendis. Soovitas hakata võtma logest tbl. kui menst. päevad hakkavad. Peale spiraali eemaldamist teisel päeval ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Teie vanuses peaks kasutama pisut suurema hormoonidesisaldusega rasestumisvastaseid tablette.Ilmselt see läbimurdeverejooks ongi tingitud madalast hormoonide sisaldusest.Rääkige sellest oma günekoloogile.Minu ...

Loe edasi

spiraali ja menstruatsiooniga seoses

2000 a. paigaldati tavaline emakasisene spiraal teist korda. Menstr. käib regulaarselt u 30 päeva tagant , ei ole valulik ega rohke verega , tavaliselt 5,6 päeva.Aga kahe menst. vahel umbes kaks nädalat ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Kui analüüsid on korras ja teil mingeid kaebusi pole, siis võiks arvata, et määrimine on seotud ovulatsiooniga.Nimelt ovlatsiooni ajal on vähene määrimine. See kestab lühikest aega ja midagi halba ...

Loe edasi

Beebipillid

Tere!
Arst kirjutas rasestumisvastased pillid Yarina. Ekslikult alustasin võtmist aga mitte menstruatsiooni esimesel päeval vaid Postinori võtmisest tulenenud väikesest vereeritusest, mis kestis ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Postinori võtmine nihutab sageli menstruatsioonitsüklit. Võtke skeemi järgi pille edasi ja ärge praegu katkestage, sest siis tekib paari päeva mõõdudes taas veritsus. Kuna Te ei alustanud pillide ...

Loe edasi

näljutamine ja tsüklihäired

V.a. dr. Väli

Kas näljutamine kaalu langetamise eesmärgil ja äärmiselt ebakorrapärane toitumine võivad olla üle 30 aasta vanuses ebaregulaarse tsükli põhjusteks? Kas saab kuskilt nende teemade/seoste ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Jah,siin on kindel seos.Ka internetis on piisavalt palju informatsiooni. Kasutage märksõna ANOREXIA.

Loe edasi

rasestumisvastased vahendid

mis juhtub menst-ga. kui näiteks üks kuu jääb tableti leht võtmata ja suguelu sel ajal ei elata?Tablette on söödud 7 aastat.

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Pillide võtmise lõpetamise järgselt tuleb menstruatsioon umbes kuu aja pärast , ja kui siis on soov uuesti pille võtma hakata, tuleb alustada menstruatsiooni 1. päevast. Kui kasvõi 1 kuu jääb pillidega ...

Loe edasi

Plekid rinnal

Tere,

avastasin parema rinna alt kaks pruunikat plekki, mis vahepeal kestendasid pisut ja olid nahast kõrgemad. Nüüd kestendust ei ole ning plekid on ka nahapinnaga tasased. Rinnad on pidevalt ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Kui vana Te olete?
Kas olete sünnitanud?
Vähemalt üks kord aastas peaksite pöörduma naistearstile. Piimanäärmete kontroll on osa günekoloogilisest läbivaatusest.
Loe edasi

Kilpnääre

Tere!

Hiljutu avastati Tartu Endokrinoloogia osak. mul krooniline kilpnäärme põletik(alatalitus). Kuna ka menstruatsioonitsükkel on ebaregullaarne, ei ole senini õnnestunud rasestuda kordagi.Olen ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere!

Kui tsüklihäired on teil põhjustatud kilpnäärme alatalitlusest, siis muutub adekvaatse L-thyroxini ravi foonil tsükkel regulaarseks.

L-thyroxini foonil rasestumine pole vastunäidustatud ...

Loe edasi

tsüklihäired?

Tervist!

Olen 20-aastane, võtnud 1,5 aastat Logesti tablette. Mens on olnud korrapärane, kuid viimase nelja kuu jooksul on kaks korda alanud varem, st. tabletivõtmise ajal. 9 kuud tagasi põdesin ...

Vastas dr Aire Sekavin

Peaksite siiski pöörduma naistearsti vastuvõtule, et teha kindlaks valulikkuse põhjus. Kui tablettide kasutamise ajal esinevad tsüklihäired ja põletiku analüüsid emakakaelalt on negatiivsed, võiksite oma ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi