Antibeebipillidest 07.08.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Sooviksin saada Teie arvamust minu probleemile. Nimelt olen 20 aastane ning tarvitanud viimased 2 aastat Yarina tablette. Viimane kord naistearsti külastades ütles arst mulle, et enam ta tablette välja ei kirjuta, sest olen juba neid 2 aastat võtnud ning pideva tablettide tarvitamisega läheb magu korrast ära ning on võimalus täiesti viljatuks jääda. Sama arst soovitas kasutada hoopis Evra plaastreid. Mina aga ei pea plaastreid piisavalt turvaliseks ning tabletid on ennast praegu, minu ja mu pikaajalise partneri jaoks, igati õigustanud. Samas on ju naisi, kes võtavad tablette kümneid aastaid. Siit nüüd ka Teile mõned küsimused lisaks Teie arvamusele kogu sellele loole: kas jutt viljatuks jäämisest tundub reaalne? Kas jutt mao funktsioonide kahjustamisest vastab tõele? Kas tõesti ei ole võimalik selline variant, et saaks jätkata antibeebipillide kasutamist? Millised on teiepoolsed soovitused mulle?

Tänan

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen Teie kirjast, et olete väga noor, 20-aastane ja suure tõenäosusega ka väga terve.
Antibeebipillidega ei ole soovitav suitsetada, antibeebipillid oleksid hea motivatsioon suitsetamine lõpetada. Üle 35-aastastele suitsetavatele naistele ei ole lubatud ordineerida kombineeritud antibeebipille.
Vastan järjest Teie küsimustele:
-iga 4-5 aasta järel tuleks antibeebipillide näidustus üle vaadata, mõõta vererõhku, uurida kaasuvaid haigusi, suitsetamist jm. Kui kaebusi ei ole, siis võib jätkata samade pillidega.
-üle 10 aasta antibeebipillide tarvitamine sünnitamata naisel tõstab rinnavähi riski
-maoprobleemidest pole kuulnud, sest kaasaja antibeebipillid on väga madaladoosilised, viljatust antibeebipillid ei põhjusta
-EVRA plaastrid on samamoodi kombineeritud rasedusest hoidumise vahendid ja toime on sama kui antibeebipillidel, vaid ravimite manustamise viis on erinev
Soovitused:
-külastage naistearsti 1-2 x aastas, koos nõustamisega ja põletike uuringutega (viljatus tekib põletikest jm.)
-külastage perearsti 1x 2 aasta jooksul, mõõtke vererõhk, kontrollige Hgb ja veresuhkur
-külastage hambaarsti 2x aastas
-kasutage intiimhügieeniks apteegi intiimpesugeeli Lactacyd 1-2 x ööpäevas
Lugege juurde Eesti Naistearstide Seltsi kodulehel olevat juhendit http://www.ens.ee/kontra.htm ja soovitage seda ka arstil lugeda.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Põletav tunne alakõhus ja menstruatsiooni puudumine

Tere! Mul ei ole menstruatsiooni olnud juba päris pikka aega, nüüdseks kuskil 9-10 kuud. Ära jäid päevad alates sellest kui muutsin oma toitumist ja hakkasin trenni ja kaalu langetamisega. Alla võtsin ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Jah,Teil on täiesti õigus.Kiire kehakaalu langusega kaasneb enamasti menstruatsioonide ärajäämine .See,et Teil ultraheliuuring oli täiesti korras ja hormoonid samuti,ongi iseloomulik kehakaalulangusele.Kui ...

Loe edasi

endometrioos?

Lp dr Väli!

Olen 43-aastane. 1987.a opereeriti mul parem munasari (tsüst), 2001. aastal osa vasakust munasarjast samal põhjusel. Hormoontablettidega ravida ei saa, sest on veenilaiendid. Täna ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Endometrioosi korral on menstruatsioonid valulikud,sest endomeetriuni kude paikneb väljaspool emakaöönt jamenstruatsiooni ajal põhjustab vereerituse ka väikese vaagna elunditele,andes tugevat valu.Endometrioosi ...

Loe edasi

Rinnavähk

Tere,
olen 27a. mittesünnitanud naine.
Kas kõrvetav valu (vasakus) rinnas ja kaenla all, mis kiirgub ka selga, võib viidata rinnavähile? Vasak käsi justkui sureb ka vahest ära. Töö on valdavalt ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Valu on ebatüüpiline kaebus algavale rinnavähile. Reeglina ei ole tegemist rinnavähiga, kui on valud.
Noortel sünnitamata naistel on esikohal hormonaalsed muutused (antibeebipillidest, ...

Loe edasi

millest ometi?

Ter lgp Doktor!
Arst kirjutas mulle välja tupe kaudu manustatava rohu (mingi k tähega algas), et ravida tupeseent. Ravist on nüüd möödas 2 nädalat. Tundus, et kõik on korras. Nädal tagasi hakkas ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Maris!
1) antibeebipillidest võib olla veritsus, lisaks ka tupepõletikust
2) valulikkus on eelkõige põletiku tunnus
3) tupp ei jää väiksemaks ja on väga venimisvõimeline lapse ...

Loe edasi

diane-35

Tere! Olen kasutanud Diane-35 tablette peaaegu aasta (teisi tablette pole kasutanud). Alguses hakkasin neid võtma akne vastu, kuid nüüd olen püsisuhtes olnud ligi pool aastat. Tablettide võtmisega mingisuguseid ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Kui teil on nahaprobleemid taandunud, siis võite ju antud pillid vahetada väiksema doosiga hormoonide vastu nagu nt Jeanine. Sellel preparaadil on samuti akne vastane toime kuid nõrgem kui Dianel. Samas ...

Loe edasi

menstruatsioonhäired

Olen 21a neiu. Lõpetasin antibeebipillide võtmise 2002a. sügisel. Võtsin neid 3,5 aastat. Peale seda olid "päevad" 4 kuud, kuid viimastel kuudel on toimunud muutused. Kas menstruatsiooni pole üldse või ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Pillidega jätkamine momendil pole hädavajalik, tõenäoliselt pole peale pillide võtmise lõpetamist normaalne munasarjade funktsioon taastunud ja sellest ka muutused menstruatsioonitsüklis. Kahjulikku ...

Loe edasi

mastopaatia

Tere! Nädal tagasi diagnoositi mul mastopaatia. Kas see on ohtlik? Milline on ravi?

Lugupidamisega V.T.

Vastas dr Aire Sekavin

Tere V.T.

Mastopaatia on üks levinumaid rinnanäärmehaigusi. Muutuste tekkepõhjusi päris täpselt ei teata, kuid arvatakse , et oluline roll on siin menstruaaltsükli ebakorrapärasusel. Ravi sõltub ...

Loe edasi

Kaks küsimust

Tere dr. Väli.

Mul on teile kaks küsimust:

1. Kas on võimalik, et tupeseen õhendab tupeseina? Mul oli aasta paari eest mitmel korral järjest tupeseen, mis sai lõpuks välja ravitud. ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere Aime! Ma arvan,et Teil on tegemist tsütolüütilise vaginoosiga,mille tekitajaks on laktibatsillidest eriti rikas mikrofloora,mille tõttu pH on väga madal.Tsütolüütiline vaginoos põhjustab tülikaid ...

Loe edasi

menstruatsioon

Tere doktor!





Mul on tavaliselt menstruatsiooni esimesel päeval tugevad valud, kasutan

ibumetiini. Seekord juhtus nii, et tekkisid väga tugevad valud ja ...

Vastas dr Aire Sekavin

Oluline oleks teada, kui vana Te olete ja millal Teil valulikud mensesed hakkasid. Kui olete noor naine ja Teil on mensesed olnud alati valulikud , on arvatavasti põhjuseks emaka limaskestas teatud ainete ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi