ebameeldiv lõhn 27.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen viimasel ajal tundnud urineerimisel ja enda küljes ebameeldivat lõhna, voolust ei ole, toitun mitmekesiselt . Pesen ennast kaks korda päevas hommikul lihtsalt sooja veega, õhtuti intiimvahendi ja sooja veega, kuid ebameeldiv lõhn on ikkagi küljes. Mehe käest küsides, kas mul on ebameeldiv lõhn vastab ta eitavalt, kuid mina ikkagi tunnen seda. Milles võib asi olla, kelle poole pöörduda. (Naistearst ütles, et kõik on kooras).

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Ilmselt on tupe pH liiga happeline ja soovitan Teil teha alkaliseeruvat tupeloputust(50g söögisoodat ühe liitri sooja vee kohta).

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Ebameeldiv lõhn tupes

Tere.

Olen mures- nimelt oli elukaaslane (kindel partner juba viimased 5-6 aastat) suvel pikalt kodust ära. Pärast seda temaga vahekorras olles tunnen imelikku lõhna. Nagu äkki spermal oleks ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
kõige sagedamini on halvalõhnaline voolus seotud bakteriaalse vaginoosiga. Vaginoosile iseloomulik ebameeldiv lõhn on eriti tugev just vahekorra järgselt. Bakteriaalne vaginoos on tupe mikrofloora ...

Loe edasi

tupe voolus

mida saaks teha,et tupest ei erituks voolust,ei ole ta mingit värvi ega lõhnaga,lihtsalt on ebameeldiv.

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Selline olukord, et tupevoolus üldse puudub, tekib peale menopausi.
Valge lõhnatu hapukas voolus on füsioloogiline. Kui vooluse lõhn ja värvus muutub või hulk suureneb, tuleb kontrollida ...

Loe edasi

voolised

tere...olen 15 a. mul on voolused ca 2 aastat juba olnud ja menstruatsioonitsükkel pole kah korrapärane. Kas peaksin pöörduma arsti poole?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Menstruatsioonitsükkel reguleerub 2 aasta jooksul. Menstruatsioonidele eelneb ka valgevoolus . Valge lõhnatu voolus on füsioloogiline. Kui voolusel on ebameeldiv lõhn või värvus, pöördu arsti poole.
Loe edasi

Ebameeldiv lõhn urineerimisel

Pissil käies olen aeg-ajalt (mitte iga kord) tähele pannud väga ebameeldivat haisu -

see ei ole vist nagu seotud mingi voolusega tupest. Kas võib tegemist olla

günekoloogilise ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Tõenäoliselt on tegemist bakteriaalse vaginoosiga. Sel puhul on voolusel ebameeldiv "kala" lõhn, kusjuures vooluse hulk ei pea olema suurenenud.

Eriti on see tunda menstruatsiooni ajal või ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi