Sügelus ja kondoom 27.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud doktor Litter

Olin vahekorras küll kondoomiga, aga genitaalide kokkupuudet oli ka ilma. Pärast vahekorda hakkas tupeäär kohutavalt sügelema ja tuli mitu päeva veidi verd. Verd on mul ka varem peale vahekorda tulnud, aga mitte nii mitu päeva järjest. Olen täheldanud, et eriti esineb see peale tihedat oraalseksi. Millega see vöib seotud olla? Ja kuigi sügelus on üle läinud, on mul hirm.et tegemist vöib olla möne suguhaigusega. Kas vöib olla, et algul esineb sügelus, hiljem tekkivad mingid haavandid ja nii see asi algabki?

Vöi oli asi üldse kondoomides? Käisin möni aeg ka günekoloogilisel kontrollil. siis olin ma terve. Kas vöib olla, et mingi haigus alles nüüd välja lööb? Ja kas vöib olla, et pärast vahekorda kohe järgmisel päeval mingid sümptomid tekkivad?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Vereeritust peale vahekorda nimetatakse kontaktveritsuseks, mis vajab naistearsti konsultatsiooni: läbivaatust, uuringuid, vajadusel ravi. Haavandid limaskestadel on haigustekitajate sissepääsu kohtadeks. Igal haigusel on erinev peiteperiood, mis sõltub ka organismist. Meditsiinis on kõik võimalik.

Konsulteerige naistearstiga. Suguhaigused tuleb tõestada laboratoorselt.

G.Litter