Piinlik küsimus 27.06.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere päevast,

Mul on järgmine natuke piinlik küsimus. Proovisin Kaubamaja naisteosakonnas aluspesu. Et näha paremini aluspesu sobivust, tegin seda ilma aluspüksteta. Selleks on poe pesudel ka spetsiaalne pesu kaitsev kile. Samas tekkis mure, et kas sellisel teel on võimalik saada baktereid või suguhaigusid?

Ette tänades!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
See võimalus on minimaalne, kuid mitte olematu.
Selleks ongi pesukaitsekiled. Tegelikult võiks müüja käest järgmisel korral küsida uue kaitsekile või kanda pesukaitset ridikülis kaasas, kui peaks olema vajalik proovida kaupluses pesu ilma aluspüksteta ja ilma sukkpüksteta. Loodan, et tegelikult enamik proovib kas oma aluspesule või oma sukkpükste peale.
Suure tõenäosusega ei levi bakterid, ka bakteriaalsed suguhaigused, kui just mitte koheselt kellelgi haigestunud ostja järgselt katmata välisgenitaalidele asetada samad aluspüksid. Viirushaigused levivadki aga reeglina puutekontakti kaudu. Nakatumine on võimalik siis, kui välisgenitaalide nahk on marrastunud või vigastatud, näiteks raseerimise järgselt.
Soovitused:
-ostke apteegist intiimpesugeel Lactacyd ja kasutage seda 2x ööpäevas, peske jahedama veega, et mitte tekitada seentele soodsat keskkonda
-ostke apteegi käsimüügist Klotrimasool kreem, määrige seda 2x peale välisgenitaalide pesemist kuivatatud välisgenitaalide
- kaebuste puudumisel võite lihtsalt jälgida 1 nädala jooksul. Kui tekivad lisakaebused ja nimetatud ravi ei aita, broneerige aeg naistearstile.
Suure tõenäosusega möödub hirm ja ka muud ebamugavused. Õppige oma hirmust tulevikuks.
G.Litter, www.naistearst.ee, Amsterdamist