PCOS+beebipillid+põis 26.06.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 22 aastane ja ühe kindla partneriga, rasedusi pole olnud.

Ei tea, kas need on omavahel seotud, aga mul on 3 asja, mis mind murelikuks teevad.

1. Mul diagnoositi PCOS ja ainus ravi on beebipillid (kui ei soovi rasestuda, mida ma ei soovi). Pille aga ma ka võtta ei tahaks. Kui võtan pille, siis on mul pidev palavik (37,2) ja iiveldus (rase ei ole). Tean, et need nähud võivad kaasneda pillidega, aga antud nähud on eriti tugevad ja enesetunne on päris halb. Kas on miskit muud võimalust ka peale pillide (olen proovinud erinevaid pille) PCOS raviks VÕI mis saab, kui seda ei ravi (va. see, et menstruatsiooni pole)?

2. Ca 3 kuud tagasi oli mul põiepõletik, mis sai välja ravitud. Nüüd aga on juba ca 1 kuu koguaeg pidev ja tungiv pissihäda. Ja koguaeg st iga hetk, aga WCs miskit ei tule. Perearst võttis uuesti analüüsid ja ütles, et põiepõletikku pole. Aga see häda on pidev. Tegin nüüd äsja läbi ka Berlocid kuuri, aga sellest polnud abi. Niisiis soovitati naistearstile pöörduda. Kuna aga järjekorrad on nii pikdad, siis ennem küsin siin foorumis.

Igaljuhul enesetunne on väga halb ja sant.

Tänan Teid vastamast!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kui on diagnoositud PCOS,siis peaks kontrollima ka insuliini sisalduse vereseerumis.Kui esineb hüperinsulineemia,siis oleks valikravimiks Teie puhul methformin,mis vähendab ka kehakaalu,ei põhjusta temperatuuri tõusu ega iiveldust.Rääkige sellest oma günekoloogiga.Urineerimishäireid foorumis on võimatu ravida.Seega soovitan ikka günekoloogi poole pöörduda.Edu soovides,Maie Väli