põletik 17.06.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 23. aastane neiu.Kindel partner, lapsi pole. Paar päeva enne menstruatsiooni algust tundsin sügelust ja järgmisel päeval tuli mingit pruun voolust. Järgmisel päeval muutus urineerimine valulikuks ning tekkis ebameeldiv lõhn, kuid sügelus kadus. Päeva teisel poolel hakkasid päevad. Kui uurisin ennast alt, siis nägin seal väikest haava. Kas tegu on herpesega? Kas arstil on võimalik peale menstruatsiooni kindlaks teha, millega tegemist oli?
Mida saaks teha, et valu leevendada?
Tänades mureli neiu.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kirjelduse järgi otsustades pole ilmselt tegemist herpesviirusega. Genitaalherpese korral esineb küll kihelust, kuid villid või haavandid suguelunditel põhjustavad tavaliselt intensiivset valu. Kihelust ja limaskesta haavandit põhjustab sageli ka seeninfektsioon, selle korral saab kiiret leevendust Clotrimazol-salviga, mida saab ilma retseptita osta. Kahtluse korral genitaalherpesele võetakse olemasolevast villist või haavandist analüüs. Peale menstruatsiooni, kui probleem on lahenenud, ei saa tagantjärgi analüüsidega tekitajat kindlaks määrata.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

neeruvaagna põletik & rasedus

Kui mul on olnud neeruvaagna põletik, siis kuidas see mõjutab rasestumist? Mida mõeldakse selle all: "peab rasedust ette planeerima"?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Raseduse ajal on naisel, kellel on krooniline neeruvaagna põletik, risk selle haiguse ägenemiseks. Raseduse planeerimine tähendab, et rasestumist tuleb planeerida aega, kui pole vahetult olnud ...

Loe edasi

Põletik

Peale sünnitust avastas naistearst mul väikse põletiku ja kirjutas rohuks polygynax ,kuna infolehel oli kirjutatud,et ei soovitata kasutada rinnaga toitmise ajal (arst väitis,et võib),jäi mul põletik välja ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Polygynaxi tupekuule võib imetamise ajal kasutada.
dr. Seemen

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi