Halb enesetunne 24.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Loodetavasti ei tülita asjatult, kuid ei osanud valida muud rubriiki.

Olen 25-a. naisterahvas. Muidu üsna terve ja sportlik, kuid viimasel ajal on enesetunne kuidagi nähtava põhjuseta vilets. Tihti esineb väsimust, uimasust, peapööritust, õhupuudust, silmaümbruse, aga ka käte-jalgade paistetust. Probleeme oli seedimisega (kõhukinnisus), nüüd on see korda saanud, aga enesetunne ei ole paranenud. Tean, et nahk näitab üsna hästi tervislikku seisundit ja sellepärast tekitabki muret, et ka nahk on hallikas, kuiv ja ei reageeri mingitele kosmeetilistele hooldustoodetele. Paar kuud tagasi jätsin maha suitsetamise ja olen nüüd imestunud, et tervis hoopis halvenes. Kas tegu võib olla mingi ainevahetuse ümberkujunemisega või millegi tõsisemaga? Millise arsti juurde üldse peaks pöörduma?

Tänan.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Te ei tülita asjatult. Ilmselt on Teil tegemist kilpnäärme alatalitlusega,mistõttu soovitan Teil pöörduda endokrinoloogi vastuvõtule.