Munajas moodustis 06.05.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem, et avastasin endal välisgenitaalidel suurte ja väikeste häbememokkade vahel olevas piirkonnas( umbes kliitori kõrgusel või sellest natuke allapoole jääv, paremal) hästi liikuva, väikese ( ca 0,5 - 1cm), tihke konsistentsiga valutu munakujulise moodustise. Nii pea kui võimalik, lähen ka naistearsti vastuvõtule. Millega võiks olla tegemist ning kas peaksin lõpetama kombineeritud kontratseptiivide kasutamise?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tegemist võiks olla healoomulise tsüstiga või muu uudismoodustisega, mis on healoomulise kuluga. Kindalsti peate ennast günekolooogile näitama. Pille ärge ära jätke. Dr Kadastik