Mure tupes 26.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,olen 25 aastane ja mul on selline mure, et alakõhu pingutuste ajal tuleb tupest õhku, häälega, nagu oleks peer aga tupest. Algas kunagi probleem kui näiteks kõverdatud ja harkis jalgadega kõhulihaseid tegin, suutsin seda küll siis tuppe pingutades tagasi hoida, aga viimasel ajal on sama probleem orgasmi saades eelmängu ajal, kui partner stimuleerib kliitorit käega. Eriti ebamugav on olukord siis kui partner stimuleerib kliitorit keelega. Olen hakanud juba suguelu vältima ja olen seksi ajal pinges mis muudab kogu tegevuse mitte nauditavaks. Kuna saan orgasmi tavaliselt ainult kliitori stimuleerimisest, siis on probleem minu jaoks juba suht suur. Tuppe pinges hoides ma suudan küll õhku tagasi hoida, aga siis ei ole ka võimalik orgasmi saada ja end lõdvaks lasta. Millest on selline olukord tekkinud, suguhaigusi mul ei ole, paar kuud tagasi oli tupepõletik ja tupeseen, aga see sai ilusti välja ravitud ja peale seda on kõik analüüsid korras. Aga õhu probleem ei ole kadunud.
Ette tänades, T

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud T!
Unustasite märkida, kas olete sünnitanud? Kui jah, siis kui suure sünnikaaluga on olnud lapsed?
Loodan, et Teil ei ole olnud mingeid operatsioone lahklihal, väikevaagnas, põiepiirkonnas, pärasoole piirkonnas jm. Fistlid on üheks operatsioonijärgseks tüsistuseks.
Kui olete sünnitamata naine, siis tuleks alustada võimlemisest: vesivõimlemisest, naisvõimlemisest, füsioterapeudid ja spordiarstid osakavad õpetada ka spetsiaalseid harjutusi tupeseinte ja vaagnapõhja lihaste tugevdamiseks.
Kui sellest ei ole abi, on alati võimalik nii tupe eesmise seina plastika kui ka tupe tagumise seina plastika koos lahkliha lihaste tugevdamisega.
Õige oleks selgitada paarisuhte probleem. Kas ainult Teie arvates on ebamugav? Kas olete partneriga probleemi arutanud?
Soovitan pöörduda seksuaalsusega süviti tegeleva naistearsti dr.Kai Haldre poole Seksuaaltervise Kliinkusse.
G.Litter
www.naistearst.ee