põletikuline... 16.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on tehtud 15.10.06 laparoskoopia(eemaldatud parema munajuha istmuse osa). Ja vasakul leiti liited nii munajuha kui ka munasarja ümber. Sain alles 21 ja peale oppi oli ainult üks partner, nüüd lisandus ka kaks erinevat kutti. Igaljuhul avastasin poolteist kuud tagasi, et eritis tupest on tugev, valge, kreemjas (tundub minu jaoks tõsiselt palju!), ning peale vahekorda on eriti tugev halb lõhn eritisel. Pesen end korralikult kuid ikka on tunda ebameeldiv lõhn tupeeritisel. Nüüd märtsi lõpp tegin uuringud TV ja GO, clue rakud (mida need t2hendavad?) ja selgus et j2lle on mingi ureoplasmoos vms. Kuidas see tagasi tekib koguaeg ja kas v2ljaravimata haiguse t6ttu v6in j22da lastetuks

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. TV tähendav trihhomonoosi ja Go on trippere e. gonorrhöea analüüs.Kui teil on rohke voolus, siis peab olema põletik. Mida rohkem erinevaid partnerid,seda suurem oht saada sugulisel teel levivaid infektsioone. Soovitaks teha ka partneril(tel) analüüsid. Mõnikord on et ühel tulevad mikroobid välja,teisel mitte. Kui elate suguelu, siis infektsioon on mõlematel ja ravima peate ka mõlemad.Mida rohkem infektsioone,seda suurem risk lastetusele.Kui teil olid liited ja munajuha oli põletikuline, siis teil on põletikust tekkinud muutused ja infektsioon ei teki niisama, ikka sugulisel teel. Dr Kadastik