valud alakõhus 08.04.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 31 aastane, 2 aastase lapse ema. Mul selline mure, et pärast päevade lõppu juba 5. kuud hakkavad alakõhus valud ja justkui pissile ajaks kogu aeg, mõnikord kaasneb sügelus tupes ja rohekas voolus - ilmselt seen(seda ravin tsitrosepti istevannidega ja kaob tavaliselt 1-2 päevaga). Pakitsustunne alakõhus aga kestab kusagil 2 nädalat. Iga kord algab see täpselt esimesel päeval pärast menstruatsiooni lõppu. Päevad ise on regulaarsed ja ilma valudeta. Käisin oma günekoloogi juures, siis just seent ei olnud ja nii tupeproov kui ultraheli olid mõlemad korras. Kuna arstile saamine võtab poolteist kuud aega, siis ei hakka praegu sinna aega panema, 2 kuud tagasi alles sai käidud. Tahaks aga teist last saada. Ise mõtlen, et kui pole päevi (raseduse ajal), siis kaob ka probleem äkki. Või on selline asi ka rasedusele kahjulik? Aga ultraheli ju oli korras ometi, kohe mitte ei tea, mida ette võtta. Lisan veel, et eelmine rasedus lõppes juunis 2006 peetumise ja puhastusega. Tänan vastamast!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teil on valud ja urineerimishäired ning tupes sügelus, siis arvaksin, et tegemist on ikkagi põletikuga. Kui urineerimine on valulik, siis soovitaks minna perearstile(põiepõletik?). Tupe sügeluse korral soovitaks mikrofloora parandamiseks Floragyni vÕi Femigeli(apteegist saate osta ilma retseptita). Kui kaebused üle ei lähe, peaksite ikkagi uuesti andma analüüsid günekoloogi juures. UH uuringei näita põletikku. Soovtaks ikkagi kaebuste osas selgusele jõuda ja põhjus väljaselgitada enne planeeritud rasestumist. Dr Kadastik