imelikud nahanäsakesed päraku ümber 27.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen naine, 29-aastane. Probleem on järgmine: umbes kuu aega tagasi tekkisid päraku ümber sellised pisikesed nahavärvi punnid või näsakesed ja mitte ainult üks või kaks vaid ikka päris palju. Valusad nad ei ole ja niisama käies või istudes ei ole neid ka tunda, aga mind häirib, et nad seal on. Kuu aja jooksul on neid minu arust natuke juurde tekkinud. Ma ei oska nende tekkimist millegagi seostada. Olen mõned korrad proovinud anaalseksi, aga millegipärast ei usu, et see on põhjus. Kas te oskate oletada, mis need olla võiks, millest tekkinud ja kas neist on võimalik lahti saada? Kas ma peaksin minema arsti juurde? Aga kui, siis millise? Kas perearsti või naistearsti või veel mingi muu?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Suure tõenäosusega on tegemist pärakuümbruse ehk perianaalsete kondüloomidega. Need on HPV viirustest põhjustatud moodustised.
Soovitan pöörduda dr.Karin Hussar Fertilitases, registratuuri telefon 6059600. Raviks oleks parim Aldara kreem, mida patsient saab ise kodus kasutada (koos partneriga).
Kaasajal on võimalus vaktsineerida HPV- inimese papilloomi viiruse vastu (nii naistel kui ka meestel).
Välistada tuleks genitaalherpes.
G.Litter
www.naistearst.ee