Rasestumine ei õnnestu 12.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Pöördun teie poole sellise murega. Nimelt, juba üle aasta oleme proovinud rasestuda, aga tulutult. Mõlemal arsti juures ka käidud. Mees korras. Minul pole ka konkreetselt midagi leitud. Mulle tehti HycoSy (juhade kontrast uuring), mis oli korras. Vereanalüüsi järgi ka hormoonid normis. Ultrahelis käisin 7.-8. päeval, mille järgi arvati, et üks foll.on vist küpsemas. UH-s pandi ka küsimärgiga endometrioos. Ise tegin 3 kuud järjest ov.testi, millest ov aega ei tuvastanud. Viimsel kuul tegin ka hommikul temp.mõõtmisi. Samuti ei midagi. Temp kõikus üsna kaootiliselt.
Vanus 33. Ammu on olnud üks abort. Tsükkel viimase 3 aastat ebareg (24-35) ja palju verd (5-6päeva). Paremal alakõhus aeg ajalt valud, aga mitte päevade ajal.
Mure juba päris suur ja oodata rohkem ei tahaks. Nüüd olen valiku ees, mida peaks edasi tegema.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kuna m.tsükkel ebaregulaarne,siis oleks vaja nii m.tsükli esimeses kui ka teises faasis määrata hormoonide sisaldus.Tsükli kõikumine viitab anovulatsioonile.Ilmselt on vajalik ovulatsiooni stimulatsioon.Edu soovides,Maie Väli