steriliseerimine ja menstruatsioon 19.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 41.a.naine,kes steriliseeriti möödunud aastal pärast keisrilõiget.Nüüd on mu varem väga korrapärasest tsüklist (25 päeva) saanud ette teadmata pikkusega (18-43 päeva vahel ) toimuvad 2-7 päeva kestvad verejooksud.Kas see on seotud steriliseerimisega või annab märku lähenev kliimaks.Olen ka kaalus 10 kilo juurde võtnud,esineb õhupuuduse hoogusid.Huvi suguelu vastu on oluliselt vähenenud.

Tänan!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Menstruaaltsükli muutused ei ole kindlasti tingitud sterilisatsioonist. Pigem on siin tegemist hormonaalsete muutustega / häiretega. Sellele viitab Teie tsükli ebaregulaarsus, kaalu tõus, libiido langus. Pöörduge naistearsti poole, et teha vastavad uuringud. Mõnikord võib prekliimaks alata ka nii varakult, kindlaks saab seda teha aga vastavate hormonaalsete uuringutega. Sellisel juhul soovitan aga kasutada kindlasti hormoonasendusravi.

Tervitades Aire Sekavin