Mure 05.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen pisut segaduses ja ei tea kas on põhjust muretsemiseks. Lugu järgmine. Mul on olnud umbes 5a tagasi trihhomonoos. Nüüd kui läksin oma günekoloogi juurde kontrolli, ütles ta, et on jälle tagasi see haigus. Seda ilma proovitulemusi nägemata, lihtsalt vaatas ja ütles. Kas see on nii võimalik, olla kindel, ilma analüüsi vastuseid ootamata. Kuna tegemist on väike linna arstiga ja jutte liigub igasuguseid, otsustasin enne ravi alustamist käia ära igaksjuhuks teise arsti juures. Käisin Pelgulinnas. Seal öeldi, et ilmselt on seened. Tegin ravi 6päeva tupeküünlaid. Ja analüüsid tehti - pap-test, gonorröa ja klamüüdia. Vastused korras. Ei teagi kumba tohtrit uskuda. Aga nüüd seeneravi ajal ja peale seda mõned päevad eritub tupest paksu kohupiimataolist massi, valge, õrnalt roosaka värvusega, ilma erilise lõhnata. Millest see võib olla?Trihhomonoosi ravi jätsin tegemata, sest teise arsti sõnul seda ju polnud. Või peaksin siiski tegema. Kirjutati 10p metronidazoli ja lisaks klotrimasol tupeküünlaid sama pikaks ajaks.

Ette tänades,
Kairi.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlalt trihhhomonoosi siiski silma järgi öelda ei saa. Ikkagi analüüs on diagnoosimise aluseks. Kohupiimjas voolus on tüüpiline seenepõletik, mda saab vaatluse järgi reeglina õelda. kui teil voolus on ikkagi suurenenud peale seeneravi, siis soovitaks TV-le analüüs korrata. Kui teile analüüs tõesti näitabTV positiivset., siis peab ravi tegema ka partner.Dr kadastik