Norcolut 01.03.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 25a sünnitamata naine ja olen 6 kuud üritanud jääda lapseootele, kahjuks aga on tsükkel liiga pikk ja ebaregulaarne, jääb 36 - 43 päeva vahele. Kahel viimasel kuul olen teinud ka OV teste, mis on alati positiivsed 14-15 tsükli päeval, seega venib tsükli II faas. Külastasin ka oma naistearsti kes kirjutas mulle Norcoluti 3 kuulise kuuri, kuid kui lugeda infolehte siis on seal kirjas et rasedusel mitte soovitav. Siit ka küsimus, kas on äki mõni muu ravim, mis toetaks II faasi aga ei oleks vastunäidustatud võimaliku raseduse korral.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Viljatu paarisuhte uuringuid alustatakse üldjuhul, kui 1 aasta jooksul ei ole tekkinud spontaanset rasedust regulaarse suguelu korral. Võib alustada ka 6 kuu möödudes, sest uuringud võtavad aega.
Normaalsed m. tsüklid on 21-35 päeva. Pikemate m.tsüklite põhjuseks on sagedamini II faasi puudulikkus. Kaasaegsem ravim on Duphaston, mida võib tõestatud hormoonpuudulikkuse korral kasutada ka raseduse algperioodis.
Uuringuid tuleks alustada sugulisel teel levivate põletike uuringutest, partneri uuringutest. Nende järgselt saab teha plaanlise diagnostilise laparoskoopia munajuhade läbitavuse kontrolliks, endometrioosi välistamiseks või raviks, munasarjade drillimiseks, kui on jälgitavad polütsüstlised munasarjad.
Soovitan pöörduda teiseseks nõustamiseks. Õige oleks, kui paluksite viimase aasta jooksul võetud analüüside koopiad kätte.
G.Litter
www.naistearst.ee