mis see on? 28.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen peagi 22a noor naine, kes pole elu sees muret olnud tupeseene ega muu raskema vaevusega samas piirkonnas.
Nüüd juba teist korda, peale päevi juhtus, et nahk on alt marraskil. Kahtlustan, et liiga kaua tampoonide kasutamisest, tõmbas liialt kuivaks kõik. Nüüd sügeleb ja hommikuks koguneb kahjustatud kohale valkjas kiht, nagu suus, kui oled näiteks põske hammustanud.
terve tupeääre piirkond on väga hell ja kiheleb. suguelu elada ei saa.
seent või haigust ei oska kahtlustada, eeldan ka partneritevahelist truudust (elukaaslane 3 aastat sama olnud).
kas katsun koduste vahenditega ja käsimüügist saadavate vahenditega (femigel?) hakkama saada või peaks olem põhjust muretseda ning tuleks siiski arsti külastada?
Lugupidamisega,
Liisu

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Liisu!
Haavandeid (marrastusi) põhjustavatest haigustest on esikohal genitaalherpes.
Tegemist võib olla ka ägeda vulviidiga ehk ägeda tupeesiku seenpõletikuga.
Apteegi käsimüügist saate osta intiimpeuvahendi Lactacyd ja Klotrimasool kreemi, mida kasutada 2x ööpäevas koos partneriga. Kui kaebused ei möödu ~1 nädalaga, siis tuleb kindlasti pöörduda naistearstile.
G.Litter
www.naistearst.ee