punetav tupp(Lisa) 28.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Rääkisin teile eile oma murest,et mul juba okttobrikuust saadik punetav ja kipitav tunne tupes ja et miski ei aita(olen 23a).Mulle meenus veel üht teist mida eile (27.02.2007) unustasin kirjutada teile.Nimelt kui nüüd tegin selle kuuri unasyniga ära,siis määrisin peale seda veel klotrimazol 1% kreemiga.Siis 3 päeva möödus ja ikka hakkas jälle kipitav tunne tupes ja on tupp seest punane.Unustasin ka mainida veel,et novembris avastati mul veresuhkru kõikumine...suhkru kõver kõikus päris tugevalt,kuid siis anti mulle toitumisõpetusi,kuidas süüa korralikult...Nuh nagu enamus neiusid ikka,peavad dieeti ja kardavad paksuks minna,olin ka mina.KUid nüüd kui olen korralikult söönud aeglaslet lahustuvaid süsivesike ning tänu sellele on mul muud külmetushaigused ja neerud ja kõik muu on nüüd kombes ning veresuhkur on ka stabiilne 5,5..peale sööki 7.Kuid kui olen söönud ühe küpsise ära,siis 30 min.hiljem on hakand käed sügelema ja nägu ka..ning paar tundi hiljem jälle valus pissida.Proovisin paar päeva,et kui ei söö magusat üldse,siis altpoolt nii väga pole kipitustunnet olnud..kuid tupp ikka punane.Oeh ei teagi nüüd ka see on põhjustatud tupeseenest või hoopis mul suhkrut organism ei talu.Oeh ei tea mis teha,sest nii tahaks last saada oma mehega..oleme 4a koos eland ja tunneme et nagu oleks aeg last saada.Mehel kaebusi pole,kuid minu palvel tegi ta ka seeneproovi ära ja siis talle öeldi ka et seeneproov pole korras.Siis me sõimegi koos seda unasyni.Varsti läheb ta kontrolli kas nüüd proov korras,kuid jah sümptomeid tal pole....aint mina olen see suur punetav kipitus.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Unasüünravi järgselt võiks Teil tegemist olla retsidiveeruva soorkolpiidiga.Siin võiks teha süsteemset seenevastast ravi.Paluge oma perearstil välja kirjutada DIFLUCAN 150mg kapsleid (3 kapslit ) ja võtke iga nädal üka kapsel suukaudselt.Samal ajal viige tuppe igal õhtul üks tupetampoon 1% klotrimasoolsalviga.Usun,et saate oma probleemidest lahti.Edu soovides,Maie Väli