happeline voolus 25.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
selline mure, olen sünnitanud , 28a. naine ja kindel partner. Tupevoolus äärmiselt happeline ning üsna rohke. Pükste peale koguneb suur hulk valget-hallikat-kollakat voolust, mis on vahest kreemijas vahest sültjas. Peale vahekorda on mehe peenisel samuti valkjat ja äärmiselt haput, pisut kleepuvat kreemjat eritist. Eriti hulluks läheb enne mensest. Olen teinud soodaveeloputusi ja pesen femigeliga ja miski ei mõju. Arst on teinud uuringuid ja arvas,et ehk minu iseärasus lihtsalt. Mida ette võtta, häirib olemist? Kas on mingeid koduseid vahendeid olemas? Millega võiks tegemist olla?

Ette tänades
S.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjelduse järgi jääb mulje,et tegemist on bakteriaalse vaginoosiga mis on kombineerinud kandidoosiga.Ostke apteegi käsimüügist Klotrimasoolkreemi 1% ja määrige sellega välissuguelundeid.Samuti soovitan ööseks tuppe viia tavaline tupetampoon,mis on kokku määritud selle salviga.Samuti peaks partner sugutit loputama kerge söögisoodalahusega ja enne suguühet määrima sugutile ja eesnaha taha seda kreemi.Edu soovides,Maie Väli