seotud kandidoosiga? 19.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen 38a naine ja sellise murega: mul oli tugev kandidoos. Arst kirjutas raviks 1 kange tableti (ei mäleta nime, kahjuks) ja 6 küünalt ja asi hakkas taanduma kohe.
Murelikus tegi aga, et päev pale tableti võtmist eritus pärakust verd- väljaspool mingit haavandit ega viga näha ei ole. Hemorroide mul ei ole, kõht on alati ilusti töötanud. Kas veri võib olla seotud kandidoosi ja raviga või on põhjust karta midagi hullemat?

Mul oli ka konisatsioon 8 kuud tagasi, aga PAP on praegu korras.
Tänan vastuse eest ette!
Eila

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Eila!
Tupeseenpõletiku raviks on suukaudne preparaat Fluconazol 150 mg, mida tarvitatakse 1 kord nädalas.
On vähe usutav, et veritsus pärasoolest on seotud tupeseene raviga. Küll aga võib äge tupeseenpõletik põhjustada haavanduvaid limaskesta lõhesid nii tupeesikul, lahklihal kui ka perianaalselt- pärasoole ava ümbruses.
Soovitan esmalt pöörduda günekoloogile, kui selline probleem ei kinnitu, siis günekoloog soovitab pöörduda kas üldkirurgile või proktoloogile. Raviks on nn. "tugevamad" hormoonsisaldusega salvid. Gastroenteroloog saab teha soole uuringud. Vajalikud on perearsti saatekirjad ja täpsustavad analüüsid, väljaheide peitverele jm.
Konisatsiooni järgselt peaks olema juba täielik paranemine. Korrake PAP testi 1-2 aasta järel.
G.Litter
www.naistearst.ee

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Sabakondi valu seotud günekoloogilise haigusega?

Tere!
Mul on olnud sabakondi valu juba pikemat aega, kukkunud ma ei ole. Katsudes valus, istuda on vahel võimatu. Käisin ortopeedi juures ja uurisin antud probleemi kohta. Ta uuris, et kas olen käinud ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Sabakondi valu on tavaliselt seotud traumaga. Günekoloogilised haigused sellist probleemi enamasti ei põhjusta. Kui te pole viimase aasta jooksul naistearsti juures käinud, peaksite pöörduma. ...

Loe edasi

Valulikus häbememokkadel

Tere.

Minu probleem on järgmine.
Mul oli kolm nädalat tagasi tupepõletik. Ravisin seda tupeküünaldega ja kreemiga, kreemi määrin siiani. Nüüd on sügelust õrnalt tunda ja genitaalid ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
välissuguelundite punetus, turse ja kihelus võib olla seotud nii põletiku kui ka allergillise reaktsiooniga (see võib olla seotud nii pesukaitsete, hügieenisidemete, pesuvahendi kui ka ravi ...

Loe edasi

menopausiga seotud probleemid

Olen 47-aastane naine ja viimasel ajal on tekkinud tundlikkus kohvijoomise suhtes- tekib iiveldus ja peapööritus, mida varem polnud. kas see võib olla seotud üleminekuaja kättejõudmisega?

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Üleminekueas esineb sageli ettearvamatuid tervisehäireid.Pöörduge kõigepealt oma perearsti poole ja kontrollige vererõhku.Ühtlasi kurtke ka nende vaevuste üle,mis Teile praegu häda teevad.Edu soovides,Maie ...

Loe edasi

rasedus

Kas kolmanda lapse eostamiseks on vanus 45 vastuvõetamatu nii naise kui lapse tervise seisukohalt?
Merike

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Ei saa öelda, et vastuvõetamatu, kuid riskidega seotud. Soovitan kaaluda ja oma arstiga läbi arutada kõikvõimalikud rasedusega seotud riskid. Oluline on siin Teie enda tevislik seisund. Üle 37 aasta ...

Loe edasi

menstruatsioon

Minu "päevad" oleksid pidanud lõppema 3 päeva tagasi, ent siiski esineb väheke vereeritust ja tuleb sellist pruunikat vedelikku.Olen juba 2 aastat tarvitanud rasedusvastaseid tablette Logest. Kas need ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Võimalik, et vähene pruunakas eritis tupest on seotud pillidega . Kui samasugune pikk veritsus tekib ka peale järgmisi päevi, soovitan konsulteerida naistearsti juures. Sageli aitab pillide vahetus ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi