mure 18.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 13 aastane tydruk. Pikkus on 161 cm ja kaal on 41. Mul on tohut suur

mure mu rinnaümber mõõt on ainult 75-76 cm. Kõikidel teistel on küll pooole

suurem. Mul ei ole isegi päevi. Palun aidake mind ja öelge kas mul on midagi

viga.Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Üks tänamatutest tegudest on enda võrdlemine teistega, mis reeglina tekitab stressi. Iga inimene on ainulaadne ja sarnast ei leidu kogu maailmas. Me ju ei vali omale sõpru rinnaümbermõõdu järgi, vaid hindame arusaamist, käitumist, mõistmist jpm.

See on õige, et hormoonide talituseks on vaja teatud rasvkoe hulka. Hormoonide tekkeks ja toimeks on vaja kolesterooli. Juba lastegünekoloogia professor Virve Kask rõhutas, et teda teevad murelikuks reklaamid kolesterooli vastu, mis võib noortele neidudele kahju tekitada.

Paanikaks ei ole praegu põhjust. Soovitan Teil pöörduda perearstile. Ta saab määrata Teie kehamassi indeksi, teha ülduuringud ja vajadusel suunata lastegünekoloogile.

Te olete tubli ja tark, et küsisite nõu. Loodan, et Teil on palju positiivseid omadusi ja oskate olla hea sõber ning vanematele armas laps.

Teil on tavaline soov ja huvi enda kohta rohkem teada saada.

Tegutsege, helistage perearstile,lugege, toituge arukalt, tegelge spordi jt. huvialadega, hinnake oma sõpru ja sugulasi!

Kui olete mures võite pöörduda ka psühholoogide poole.

Teile positiivsust soovides,

naistearst G.LitterKas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

menstruatsiooni mure

Sooviksin teada kas midagi on valesti ja kelle poole pöörduda kui mul on järgmine mure: nimelt on asi selles, et umbes viimase poole aasta jooksul on menstruatsiooni ajal olnud veri (tume) pruun, ja viimastel ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Reserveerige plaaniline aeg naistearstile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi