menstratsiooni häire. 13.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 30 aastane ja on olnud kaks rasedust.Esimesest rasedusest sündis laps surnult,teine laps on terve.Olen kasutanud cileste bille.Aga peale teise lapse sündi kasutasin vask spiraali.Nüüd lasin spiraali välja võtta ja olin kohe peale päevi vahekorras.Peale seda oli kaks nädalat iiveldus ja rindade pakitsemine ja nüüd pole päevasid hakanud juba viis päeva on üle läinud.Ka rasedustest oli negatiivne aga pea ringlused on ikka veel.Kas see on tingitud sellest et spiraal välja võeti?Või on probleem millegis muus?
Kõike head ja jään vastust ootama.
Marju.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Soovitan korrata rasedsue test, väga väikese rasedsue korral test ei pruugi kohe näidata. Kui test on jätkuvalt negatiivne, siis probleem on muus. Soovitan siis pöörduda arsti poole. Spiraali väljutamine selliseid kaebusi ei põhjusta. Dr Kadastik