Päevad või verejooks? 06.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 31,a.sünnitanud 2 last.Teise lapse sünnitasin 9kuud tagasi,toidanrinnaga.Päevi polnud kuni 8kuud,siis hakkasid nn.päevad või hoopiski verejooks(veri tuleb vahel tükkidena).Siis käisin gün.vastuvõtul,kus ultraheli näitas, et on olnud väike raseduse katkemine,endomeetrium(kui ma õieti nimetan)on väga paks,teised näitajad kõik korras,ka veri korras.Verejooksu peatamiseks kirjutati cyklokaproni.Paari päeva möödudes paigaldati MIRENA spiraal.Arst ütles ,et minu puhul on normaalne kui nädal kestavad päevad.Päevad pole aga siiani lõppenud ,möödas spiraali panekust 3 nädalat.Kokku on olnud päevad v. verejooks juba üle 2 kuu.Kas see on normaalne,kas poleks pidanud peale ras.katkemist emaka puhastust tegema või mida peaks sellisel puhul üldse tegema?Teid ette tänades ja vastust ootama jäädes murelik lapsevanem.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

ere. Kui limaskest oli paks, siis oleks õigem enne puhastus teha ja siis panna spiraal. Kui nüüd on spiraal asetatud, siis limaskest ise irdub, sellest pikk määrimine. Mirena spiraaliga üldse on esialgu kuni 3 kuud määrimine, hiljem kas menses üldse kaob või jääb korra kuus vähene määrimine. Dr kadastik