Diagnoosi selgitamine 18.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Välismaal viibides oli rase naisterahvas sunnitud tupe verejooksuga sunnitud arsti poole pöörduma, arst diagnoosis:

- Pro obs gravidarum H31+5
- Praesentatio clunium

Sealne arst kinnitas, et verejooks ei ole seotud rasedusega. Raviväljavõttes on veel mainitud, vabatõlge: KTG reaktiivne; normaalne fluoor; Cervix poolkinni, taga, 2,5 cm, suletud; vaagna uuring: Cervix 4,4 cm, suletud; embrüo kaaluarv 1.9; voolus on tulnud limakelmest/membraanist/vahevööst.

Palun kas Te saaksite ladinakeelse diagnoosi koos viidatud täiendavate märkustega maakeeles lahti seletada? Palun täpsustage kas diagnoos peab verejooksu põhjuseks rasedust?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere1 Eesti keeles võiks diagnoos olla :
Läbivaatusel raseduse suurus 31 nädalat+5 päeva.Eesasetsev osa suletud.Kardiotokograafia (loote südametegevus reaktiivne).normaalne voolus.emakakael poolkinni.kaela tagumine sein säilunud 2,5cm ulatuses.Vaginaalsel uuringul emakakaela pikkus 4,4cm.Suletud.Loote oletatav kaal 1900gr.Voolus on tulnud kelmetevahelisest membraanist.Verejooksu põhjus ei viita raseduse katkemisele.Edu soovides,Maie Väli