Liigliha 09.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen mures isa kelle pisitütar on nüüdseks 5 kuune. Täna käisime perearsti juures igakuisel läbivaatusel. Minu naine teadis seda varem, aga täna arsti juures sain ka mina lõpuks teada, et meie tütrel on tupe avast natuke sissepoole kasvamas mingi liigliha taoline nahariba. Õnneks on meie perearst ka kirurg ja arvas et see ei olegi midagi muud kui lihtsalt liigliha. Ta lõikas suurema sellest kohe seal samas ära, aga ütles et see tuleks täitsa sealt ära lõigata kust see algab ja seda tuimestuse all teha.
Mina olen küll väga mures et millega on tegu ja kas see pärast ära lõikamist kasvab tagasi ja et kas see tuimestuse asi minu tütrele kuidagi halvasti mõjub. Kas see asi võib olla mingi vähi taoline asi või võib sellest midagi sellist areneda?
Loodan, et väljendasin ennast piisavalt selgelt ja saate mulle mingisuguse vastu anda.
Ette tänades,
mures isa

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Perearst ei ole siin vist pädev diagnoosima ja lõikama.Suure tõenäosusega on tegemist vulva papillomatoosiga,kus tupeesiku ja väikeste häbememokkade limaskestade kurrustik on ebatavaliselt rohke.Mina soovitan Teil näidata last lastekirurgile.Kindlasti ei ole siin tegemist vähieelse seisundiga. Edu soovides,Maie Väli