Raseda toitumine 02.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Lugesin ühte artiklit ja seal oli kirjas, et rasedal, kellel on kaaluprobleemid ei tohiks raseduse ajal eriti juurde võtta (nor on kuskil 7-8 kg). Mul on kaaluprobleemid ja küsiksingi, et millised toite e soovitaksite, et laps saaks kõike vajalikku? kas võib süüa näiteks lihtsalt külmutatud köögivijladest suppi jne?

Ette tänades :)
Liis

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Sööma peate nii, et saaksite kõike vajalikku. Kui teil on kaaluga probleeme, siis peate vältima saiakesi, palju magusat ja rasvast toitu. On saadaval palju erinevaid raamatuid tervisliku toitumise kohta, Soovitaks pöörduda dietoloogi poole. Perearsti käest küsige seda.Dr Kadastik